> ПППУ > Новини України

 

Документи
Новини ПППУ
Новини України
Про проект
Регіони
Позиція ПППУ
 

Новини України

БУШ: РОСІЯ НЕ ЗАСТОСУЄ ПРАВО ВЕТО ДО ПДЧ УКРАЇНИ
Франция категорично проти України в НАТО
У Росії вважають, що Газпром здався Україні
Володимир Литвин: "Все, що відбувається сьогодні у стінах парламенту, – це не просто неробство, це межує із злочином перед народом"
Литвин спокійно відноситься до візиту Буша
Фракції парламенту підписали Протокол взаєморозуміння
ВР ухвалила постанову про НАТО
Посол України в США розповів, які документи сподіваються підписати під час візиту Буша
Яценюк сподівається на "серйозний урок" для усіх
Ющенко називає політику Тимошенко політикою авантюр і інтриг

Володимир Литвин: "Все, що відбувається сьогодні у стінах парламенту, – це не просто неробство, це межує із злочином перед народом"

Газова тема сьогодні на перших шпальтах усіх видань, але може бути ще одна тема - це парламентська криза. Вона триває і чим закінчиться - роботою Верховної Ради чи новими виборами - поки невідомо. Поступово спливає 30-денний термін неробства. Вчора ввечері в ефірі "5-го каналу" Володимир Литвин, лідер Блоку Литвина висловився з приводу цих двох тем. За його словами, сьогодні українські політики борються за те, хто буде представляти інтереси Росії в Україні, хто буде головним у проведенні переговорів щодо співпраці в газовій сфері. І саме це, на думку Литвина, дозволяє Росії так поводити себе з Україною. Також Литвин вважає, що відповідальність за те, що зараз відбувається з парламентом, лежить на його спікері. Як сказав Литвин, Яценюк не повинен скаржитися на те, що парламентарі його не слухають, а має заходити до сесійної зали, розпочинати засідання і не дослуховуватися до тих рекомендацій, які йому звучать. Адже вчора зранку ніхто не блокував Верховної Ради України...

Лариса Губіна: "Доброго вечора, пане Володимире. Скажіть, будь ласка, газова тема для майже кожного уряду України була дуже болючою. Чи переживе нинішній уряд цю газову атаку? Адже сьогодні вже почали лунати заяви, що уряд не справляється з поставленими завданнями. "Регіонали" хочуть відставки".

Володимир Литвин: "Справа в тім, що уряд переживе. І я думаю, непогано переживе, будь-який уряд. А чи переживе народ? Це головне питання. Чому у нас зі зміною уряду виникають газові конфлікти? Тому що кожен новий уряд, який приходить, хоче поставити своїх посередників біля газової труби. Будем називати речі своїми іменами. Найбільше всього крадуть там, де нафта, газ, хімія, метал і таке інше. Тому завжди починають ламати ту систему, яка вже склалася для того, щоб знову ж таки завести свої комерційні структури. Тут можна починати з 2005 року, коли угода, яка була у нас із Росією щодо поставок газу для України до 2009 року по ціні 50 доларів. До речі, жодна сторона не могла індивідуально розірвати цю угоду. Україна першою запропонувала відмовитися від такої ціни, мотивуючи це необхідністю перейти на прозорі монетарні розрахунки, тобто за гроші. Російська сторона на це радо погодилася. Я думаю, що звідси почалися всі наші проблеми. І ще один момент: чому так Росія веде себе по відношенню до України? Тому, що українські політики говорять різною мовою. Вони сьогодні борються за те, хто буде представляти інтереси Росії в Україні, хто буде головним у проведенні переговорів щодо співпраці в газовій сфері. А оскільки у нас політики роз'єднані, говорять про своє, і кожен бачить своє місце, і кожен бачить себе у цих оборудках, російська сторона диктує умови, діючи за принципом "розділяй і володарюй". Те, що відбувається зменшення подачі газу, знову ж таки, це не обернеться проти влади, це не обернеться проти провідників українських, це обернеться проти українського народу. Бо, я думаю, почнуть зменшувати подачу газу насамперед для побутових умов. Тому я стояв і стою на цьому, і в свій час взимку 2005 року, до речі, я про це говорив безпосередньо президенту Російської Федерації, коли був у Москві на чолі парламентської делегації, що якщо ви приймете таке рішення зменшити подачу газу - це буде обурювати людей проти Росії, і в нас будуть погіршуватись стосунки і взаєморозуміння між українськими і російськими народами. Цього не можна допустити. З'ясування політиків обертаються проти людей. І сьогодні ми спостерігаємо те ж саме".

Лариса Губіна: "Пане Володимире, ви досвідчений політик, були головою Верховної Ради, і завжди вам вдавалося домовлятися, проводити розмови з лідерами фракцій. Таких патових ситуацій не було. Сьогодні ви сказали, що вже проти нарад, що вже розмовляти не треба. Чому так? Що, вже ніяких шансів немає?"

Володимир Литвин: "Справа в тім, що, на моє глибоке переконання, коли не знаєш як поступати, поступай так, як того вимагає Конституція і регламент Верховної Ради України. Я переконаний, що сьогодні ключова відповідальність лежить на голові Верховної Ради України. Він не повинен скаржитися на те, що парламентарі його не слухають і лідери політичних фракцій, а заходити в сесійну залу, розпочинати засідання і не дослуховуватися до тих рекомендацій, які йому звучать. Можливо образиться на мої слова, але це правда. Сьогодні зранку ніхто не блокував Верховної Ради України. Тому не треба наради проводити і ставити підписи про те, що будемо виконувати Конституцію України. Бо я навів приклад, ну підписували вже в грудні місяці, що не будуть блокувати Верховної Ради України. Блокують. Тому голові Верховної Ради України треба зайти в сесійну залу, відповідно до регламенту ставити на розгляд питання. Не прийнято рішення - це також рішення, прийнято рішення - це також рішення Верховної Ради України. Потім покричать, похвилюються народні депутати, заспокояться і підуть далі працювати, бо інші події, скажімо, проблема в газовій сфері, потім в нафтовій сфері, потім ще якась проблема, вони накриють цю тематику. Це перше і головне. І ми вимагали публічно, щоб голова Верховної Ради виконував свої конституційні призначення відповідно до того, як вимагає Конституція і регламент. Там написано: голова Верховної Ради організує роботу Верховної Ради у форму засідань. Це перше. Дозвольте друге, Партія регіонів повинна усвідомити, що вона не є вже владою, і повинна навчитися працювати в опозиції і намагатися переконати в тому, що їх рішення є найкраще. Якщо нема 226 голосів, значить рішення не буде прийняте. І третє, "помаранчева" коаліція повинна усвідомити, що вони вже не опозиція, що вони влада, що вони за все відповідають, за все те, що відбувається в країні. І не демонструвати свою непоступливість, а демонструвати бажання організувати роботу Верховної Ради, бо це потрібно для забезпечення діяльності уряду. І не просто розказувати, що час пішов, що там будуть дострокові перевибори. Бо хто найбільше, найгучніше кричить, що він нічого не боїться, той насправді більше всього боїться. Бо вони продемонстрували, що вони є владою виключно для того, щоб розподілити посади в Верховній Раді. Оце 3 ключових проблеми, про які потрібно говорити. Бо все, що відбувається сьогодні у стінах парламенту - це не просто неробство, це не просто затяте блокування, це межує із злочином перед українським народом. Я переконаний, що в іншому випадку люди повинні сказати всім: "Ідіть геть!" Вся влада в Україні в такому випадку є недієздатною".

Лариса Губіна: "Я хочу запитати вас. Можливо в тому, що Арсеній Яценюк сьогодні не зайшов до сесійної зали і не розпочав роботу Верховної Ради, так як ви говорили, можливо на те є якась причина. Ви сьогодні сказали, можливо не дослівно вас прочитую: "БЮТ насправді не хоче, аби Рада запрацювала". Прокоментуйте такі слова".

Володимир Литвин: "Справа в тім, що, я не хочу вносити корективу в ваше цитування, я виходжу з того що БЮТ якраз готовий до будь-яких кроків для того, щоб Верховна Рада України працювала. Чому? Бо вони прекрасно розуміють, що удар буде скерований проти прем'єр-міністра України Тимошенко. І в цьому можна переконатися, прочитавши заяву секретаря Ради національної безпеки та оборони, яка, очевидно, озвучила те, що їй потрібно було озвучити. Там головні звинувачення адресуються коаліції і прем'єр-міністру України. На моє глибоке переконання, це причина того, що іде боротьба, відбувається конкуренція на наступні президентські вибори. Іде намагання понизити перспективу одних і підняти перспективу інших. І всі ці розмови, хто яке місце посяде, призводять до того, що деякі люди, які мали нести відповідальність і забезпечувати роботу, в тому числі і парламенту, думають: а де вони будуть завтра, де вони будуть далі. І про всяк випадок намагаються зберегти себе на політичну перспективу. Це правда, про яку, в решті-решт, потрібно говорити, що причина не в депутатах Верховної Ради. Вони вже стогнуть від своїх вождів, вони вже стогнуть від того, що голова Верховної Ради не може зайти в Верховну Раду України і позбавити їх від цього партійного ярма, щоб вони займали позицію обструкції. Вони вже хочуть, щоб хтось кинув їм рятівне коло".

Лариса Губіна: "Яким буде це рятівне коло на вашу думку? Що має відбутися? Вибори?"

Володимир Литвин: "Має відбутися не вибори. Має відбутися... злополучне питання НАТО. Це привід сьогодні. Зрозуміло всім, що людям не пече НАТО. Їх непокоїть невизначеність, їх непокоять ціни, їх непокоїть відсутність роботи. В решті-решт, їх непокоїть те, а це мільйони сімей, як же це діти і внуки будуть здавати тестування, чи зможуть вони отримати путівку в вищий навчальний заклад. Це людей пече. От тут треба роз'яснити, от тут треба допомогти, от тут треба підтримати людей. А тут зачепилися за НАТО, як за привід для блокування. Тому я переконаний: попри опір, треба розпочинати засідання Верховної Ради. Проголосували, прийняли рішення, не прийняли, пішли далі. Покричать. Заспокояться. Повірте, сьогодні, я думаю, цього чекають. І в решті-решт, треба припинити таку констатацію і скарги. Ну, не працює Верховна Рада, то давайте, щоб вона працювала, або повісити тоді взагалі великий такий амбарний замок на цю Верховну Раду України - і хай тоді країна живе далі собі".

Лариса Губіна: "Настане завтрашній ранок. Що буде в парламенті відбуватися?"

Володимир Литвин: "Ми завтра будемо вимагати, щоб Верховна Рада розпочала роботу. Ви розумієте, якщо не хочеться розпочинати голові Верховної Ради, то хай комусь з керівників фракції, чи-то коаліції, чи-то іншій, доручить. Хай він тоді розпочне засідання Верховної Ради України, і хай розглядають ці питання. Бо, розумієте, знову ж таки, всі ці політики, які присутні у Верховній Раді, на Банковій, в Кабінеті міністрів, вони ніколи не програють. Вони так, чи інакше, в тій чи іншій іпостасі будуть при владі. А знову ж таки, програють люди. Далі говорить про те, що України стомилися, що парламент себе вичерпав, не можна. Треба діяти".

Лариса Губіна: "Якщо уявити ситуацію, коли все-таки країна постане перед новими парламентськими виборами, для кого вони будуть вигідними, а для кого вони будуть хрестом?"

Володимир Литвин: "Скажу однозначно - не для людей".

Лариса Губіна: "Зрозуміло. Я маю на увазі політичні сили".

Володимир Литвин: "Я переконаний, президент України не піде на те, щоб оголошувати дострокові вибори. Бо виникає 2 питання. Перше: який же буде рейтинг, авторитет політичної сили, яка є опорою президента України? Тут багато дуже питань виникає. І друге питання: люди запитають, одна Верховна Рада не підійшла, друга не підійшла, може причина не в цьому? Виникнуть запитання? Цілком логічно. Тому треба думати. Ще один аспект: в статті 90 записано, що якщо президент України збирається достроково припинити повноваження Верховної Ради, то він повинен провести консультації з головою Верховної Ради, заступниками голови Верховної Ради і з керівниками депутатських фракцій. Заступників голови Верховної Ради, на превеликий жаль, немає. Тому, якщо вже читати так, як написано, бути буквоїдами, то треба спочатку, мабуть, виконати конституційні приписи, а потім рухатись далі".Домашнее времяпровождение не должно создавать никаких препятствий для полноценного отдыха. Как правило, ванная комната - это особенное место, где можно расслабиться и разгрузить мысли от всех дел и проблем. Создайте собственный уют, установив новейшую гидромассажную ванную из интернет-магазина сантехники в Киеве. Вы заметите, как на самом деле хорошо быть дома! Кожній діловій людині потрібен відпочинок в такій самій мірі, як іншим. Чисте повітря та незаймана природа навколо дачного будинку - що може бути краще? Затишне оточення навколо Вас створять наші досвідчені інженери.

 

Новини ПППУ

Політрада ПППУ обговорила найактуальніші завдання
Партія промисловців і підприємців України провела чергове засідання політичної ради ПППУ. Обговорено підсумки роботи..
27.12.2016
Черкаська організація ПППУ ініціює вирішення проблем людей старшого покоління
Черкаська обласна організація Партії промисловців та підприємців опікується людьми похилого віку. Партійці..
27.12.2016
Севастопольський осередок ПППУ готує підприємців ринку
Партія промисловців та підприємців України в місті Севастополі організувала навчання 118 підприємців ринку.За словами..
27.12.2016


Добавить комментарий!